Новини от Елена » „Ботев 1921” – „Чумерна” 2:2

„Ботев 1921” – „Чумерна” 2:2

Три червени картона и дузпа в 90-ата минута в Златарица.

Комшийското дерби в Златарица приключи без победител, а гостите от Елена, въпреки че стояха по-добре на терена, се спасиха от загуба в последната минута. Ерхан Назифов прехвърли вратаря на “Чумерна” в 5-ата минута за 1:0. След попадението еленчани тръгнаха масирано напред и създадоха положения, които не успяха да реализират. В 51-вата минута контра на ботевци остави гостите с десет души, тъй като Ангел Димитров предотврати очевидна голова възможност и получи директен червен картон. Осем минути по-късно Динко Дерменджиев изравни, вкарвайки с глава за 1:1. В 66-ата минута златарчани отново поведоха в резултата, като Александър Стефанов се възползва от неуспешен опит за изкуствена засада и би край вратаря за 2:1. Девет минути преди края Милен Михайлов от “Ботев 21” получи втори жълт и съответно червен картон, а в 89-ата същото се случи и на Никола Костов от “Чумерна”. Инфарктна бе 90-ата минута, в която отлично ръководилият двубоя рефер Стоян Денев отсъди дузпа за гостите, превърната от Веселин Василев в гол за 2:2.

Източник: в-к „Борба“